Portal Kołobrzeg
 

20°C
odczuwalne 20°C
Słonecznie

Dzisiaj:
25°C / 16°C
  + Kontakt z nami     + Reklama    + Dodaj ogłoszenie
Wydarzenia Kołobrzeg

Przejdź do: » Strona Główna » Rozrywka » SUNRISE FESTIVAL

Sunrise Festival 2010

Sunrise Festival to jedna z największych masowych imprez muzycznych odbywających się w Polsce. Na tak wielki sukces i ogromną popularność składa się wiele rzeczy. Jedną z nich i najważniejszą jest jego lokalizacja. Nadmorskie miasto Kołobrzeg, które co roku gości tysiące fanów muzyki elektronicznej swoim magicznym klimatem potrafi zachwycić nawet tych najbardziej wybrednych! Kolejnym ważnym czynnikiem imprezy jest jej coroczny line-up. Przez wszystkie dni festiwalu możemy usłyszeć ponad 60 DJ-ów, zobaczyć jedyne i niepowtarzalne wizualizacje oraz niesamowite oświetlenie, nagłośnienie i wiele innych atrakcji, które dotychczas miały miejsce jak np. występy Red Bull X-Fighters, Red Bull Air Show.

Po dwóch nocach (piątek, sobota) impreza przenosi się na główną plażę w Kołobrzegu, gdzie odbywa się coroczne after-party z udziałem polskich wykonawców i kilkunastotysięcznej publiczności. Wieczorem muzyka powraca do amfiteatru aby zakończyć festiwal galą wręczenia statuetek Sunset Music Awards.

Oto lista didżejów, którzy potwierdzili swoją obecność na Sunrise Festival 2010, m.in.: Armin van Buuren, Sasha, Pete Tong, Chicane, Markus Schulz, Gareth Emery, Andy Moor, Joris Voorn, Joachim Garraud, Laidback Luke, ATFC, Ashley Wallbridge, Ali Wilson, W&W, Dada Life, Cliff Coenraad, Artento Divini, Funkagenda, Blake Jarrell, Joop, Ben Gold, Koen Groeneveld, Hardwell, Nitrous Oxide, Toxic Noiz, Ummet Ozcan, Jay Bae, Carlo Calabro, Cez Are Kane, Siasia, Fafaq, Dave Schiemann, Jacob Seville, Sound Players.

SUNRISE FESTIVAL 2010
Miejsce: Kołobrzeg
Data: 23/24/25 lipca 2010

Podział scen

Od wielu lat główną atrakcją festiwalu w Kołobrzegu jest niezwykła atmosfera i pozytywna energia unosząca się, co wieczór nad kilkunastotysięcznym tłumem fanów muzyki elektronicznej. Wyjątkowa aura tego muzycznego przedsięwzięcia przyciąga, co roku artystów z całego świata, zarówno uznane gwiazdy jak i młode, wnoszące powiew świeżości postacie muzyki klubowej. Sunrise Festival 2010 to wypełniona po brzegi muzyczna mieszanka wybuchowa, która po raz kolejny zaspokoi najbardziej wyrafinowane gusty muzycznych wyjadaczy.
Poniżej podział scen tegorocznego festiwalu.


HEADLINERZY SUNRISE FESTIVAL 2010

sunrise kolobrzegsunrise kołobrzeg
Armin van Buuren, to znakomity DJ i producent. Artysta, który osiągnął w swojej obfitej karierze niewyobrażalne sukcesy. Kilkukrotnie najlepszy DJ, najbardziej presitżowego rankingu DJ-ów. Setki tysięcy sprzedanych płyt. Złota Harfa za wkład w holenderską kulturę. Setki produkcji i remiksów. Autor najpopularniejszej audycji transowej na świecie – A State of Trance. DJ, który wyznacza trendy muzyczne. DJ, za którym podążają tysiące fanów. Ten wspaniały artysta po raz drugi wystąpi w Kołobrzegu. Pierwsze spotkanie Armina “oko w oko” z klubowiczami SF miało miejsce w roku 2008. Czas na kolejną konfrontację, w lipcu tego roku.

Sunrise Festival 2010
Sobota 24/07/2010, DIGITAL STAGE


sunrisesunrise festival 2010
Sasha, DJ, producent i remikser, jest jedną z najbardziej innowacyjnych ikon muzyki elektronicznej na świecie. Sasha równa się Progressive w najczystszej postaci. Bezapelacyjnie od lat jest mistrzem tego gatunku. Potrafi odczytać ludzkie emocje i zabrać słuchacza w muzyczną podróż. Jednakże, nie tylko DJ-ing sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych artystów na świecie od wielu lat. Sasha, to również znakomity producent. Dowodem tego jest chociażby lista artystów dla których Sasha wykonywał rekonstrukcję utworów. Są to m.in: Depeche Mode, Madonna, Seal, UNKLE, The Chemical Brothers, BT, Thom Yorke i Orbital. Na swoim koncie ma również dwa autorskie albumy – Involver i Invol2ver, gdzie artysta zaprezentował kilka najnowszych remiksów na potrzeby albumu i ponownie zaskoczył nas wyróżniającymi się z tłumu interpretacjami utworów Thom Yorke oraz Radiohead, Ladytron, Apparat i M83 razem z innymi, oryginalnymi utworami. Na Sunrise Festival Sasha pojawi się po raz pierwszy. Jesteśmy pewni, że będzie to kolejny historyczny występ w kołobrzeskim amfiteatrze.

Sunrise Festival 2010
Sobota 24/07/2010, ANALOG STAGE


sunrise kolobrzegsunrise festival 2010
Pete Tong jest jednym z najbardziej uwielbianych DJ’ów na wyspach brytyjskich i nie potrzebuje nagród, aby udowodnić swoją popularność. Jako gospodarz Radio 1 tworzy wyselekcjonowany radiowy show od 1998 roku! Aczkolwiek, Radio 1 jest dopiero początkiem kariery Pete Tonga. Aktualnie obok DJ-ingu i pracy w radiu, Pete zajmuje się również produkcją muzyki czy organizacją własnych imprez. Dowodem tego jest słynny już Wonderland z Ibizy. Będzie to druga wizyta króla muzyki House z wysp brytyjskich na Sunrise Festival.
Sunrise Festival 2010
Sobota 24/07/2010, ANALOG STAGE
sunrise kołobrzeg
Od balearycznych, czilałtowych, plażowych brzmień, poprzez euforyczne, upliftingowe, unoszące melodie, aż po rockowe, ostre syntezatory i rockowych wokalistów, to spektrum muzyczne, które na przełomie ostatniej dekady przypisujemy projektowi Chicane, stworzonego przez Nicka Bracegildea i jego gości. Będąc jednym z najpopularniejszych artystów muzyki elektronicznej na świecie, Chicane ma na swoim koncie 3 albumy i kilkadziesiąt singli, które utrzymywały się na TOP-owych pozycjach radiowych notowań muzycznych. Live Act Chicane to zarówno idealny moment, aby cieszyć się wspaniałą muzyką, ale również występ, przy którym można się wyszaleć.

Sunrise Festival 2010
Piątek 23/07/2010, DIGITAL STAGE


sunrise festival 2010sunrise festival
Markus Schulz to znakomity producent i DJ. Od zawsze dażył ogromną sympatię do muzyki Progressive Trance, której jest oddany do dziś. W swojej wytwórni Coldharbour Recordings wypuścił wiele znakomitych produkcji, chociażby za sprawą słynnych samplerów Coldharbour Session. W roku ubiegłym wydał album autorski pod aliasem Dakota. Oprócz triumfów, które zgromadził jako producent, znany jest również z autorskiej audycji Global DJ Broadcast, która jest nadawana w ponad 30 krajach na całym świecie. To będzie jego drugi występ na Sunrise Festival.

Sunrise Festival 2010
Piątek 23/07/2010, DIGITAL STAGE


sunrise kołobrzeg
Joris Voorn to aktualnie jeden z najbardziej porządanych DJ-ów na świecie. Może to za sprawą genialnych produkcji, które ukazały się chociażby w roku 2009? “Sweep The Floor”, “Chase the Mouse” lub “We’re All Clean” mogą być smiało wizytówką holendra. Być może zasługą tego są umiejętności DJ-skie, jakimi dysponuje? Jedno jest pewnie. Joris Voorn potrafi czytać w myślach. Z łatwością przychodzi mu zmiksowanie muzyki techno i house, jednocześnie wprowadzając publiczność w zupełne szaleństwo. Joris to artysta światowego kalibru muzyki elektronicznej. Kołobrzeski festiwal Sunrise odwiedzi po raz pierwszy.

Sunrise Festival 2010
Piątek 23/07/2010, ANALOG STAGEsunrise kołobrzeg 2010
Laidback Luke, to jeden z najbardziej pożądanych artystów przez polskich klubowiczów. Jeden z niewielu o którego ciągle dopytują się klubowicze Sunrise Festival. Co sprawia, że Laidback Luke cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem? Z pewnością lista hitów, które posiada w swojej dyskografii. Zapewne sposób w jaki miksuje. Sposób w jaki przekazuje swoją energię bawiącemu się tłumowi. Swoją dominację w świecie muzyki electro-house potwierdził wspólnie stworzonym singlem z Steve Angello – “Show Me Love”. Och tak! Laidback z pewnością rozniesie kołobrzeski amfiteatr.

Sunrise Festival 2010
Piątek 23/07/2010, ANALOG STAGE

MŁODZI GNIEWNI NA SCENIE DIGITAL

sunrise kolobrzeg
W&W to dwóch 21 letnich producentów z Holandii. Cechuje ich innowacyjność i szczególnie staranne wykonanie. Pojawienie się ich pierwszej wspólnej produkcji “Mustang” na A State of Trance, zapewniło im motywację dla nowych pomysłów i pobudziło do pracy, czego owocem są kolejne genialne produkcje takie jak Arena czy najnowsze “D.N.A”. Po powalającym występie na zeszłorocznej imprezie, Willem i Wardt zostali ponownie zaproszeni do wspólnej zabawy na Sunrise Festival 2010.


Sunrise Festival 2010
Piątek 23/07/2010, DIGITAL STAGE


sunrise kolobrzeg
Cliff Coenraad, mimo swojego młodego wieku jest aktualnie producentem, którego utwory, to ważny punkt setów największych DJ-ów. W Polsce był dotychczas tylko raz, na enTrance 2007 w Bydgoszczy, gdzie klubowicze mogli przekonać się o umiejętnościach DJ-skich holendra. Sam na swój teraźniejszy styl mówi, iż jest to muzyka bootyshakin’. Tech-house-trance i progressive, sprawia, że każdy tupie przysłowiową nóżką przy muzyce Coenraada. W swojej dotychczasowej karierze grał również na najważniejszych holenderskich imprezach takich jak: Trance Energy czy Mysteryland. Swoją muzykę publikuje w jednym z najlepszych elektroniczncyh labeli – High Contrast Recordings.


Sunrise Festival 2010
Piątek 23/07/2010, DIGITAL STAGE


sunrise kolobrzeg
Nie od wczoraj wiadomo, że Anglia, to miejsce, gdzie każdego dnia jak grzyby po deszczu ujawniają się młodzi, utalentowani producenci. Jednym z nich jest Ali Wilson. Mimo swojego młodego stażu w elektronicznym świecie, Wilson ma na swoim koncie autorski Album “Watchmaker”. Muzykę wydaje we własnym Tekelec Recordings, oraz In Charge, labelu Marco V. W 2006 roku Carl Cox na łamach magazynu DJ Mag wybrał Ali Wilsona jako producenta roku. Zapowiada się niezły techniczny kąsek festiwalu Sunrise. Fani Sunrise Festival z pewnością pamiętają chwile, gdy Armin van Buuren na pamiętnej edycji z 2008 roku ze swojego case’a wyciagnął “Shakedown” Ali Wilsona..


Sunrise Festival 2010
Sobota 24/07/2010, DIGITAL STAGE


sunrise kolobrzegsunrise kołobrzeg
Artento Divini, to dość wszechstronny producent, który łączy oryginalne brzmienia z nowatorskimi rozwiązaniami. Pierwszym i chyba najbardziej istotnym punktem kariery Diviniego było wydawnictwo słynnego “4LB”, które okazało się kluczem do późniejszego sukcesu. Aktualnie, holender wydaje swoją muzykę w High Contrast Recordings oraz gra na wielu znaczących imprezach. Przykładem są występy Artento na tak znaczących imprezach jak: Trance Energy, Luminosity on The Beach czy brazylijski Eco Festival. Od lipca 2010 roku do listy powyższych imprez, Divini będzie mógł smiało dopisać Sunrise Festival.
Sunrise Festival 2010
Sobota 24/07/2010, DIGITAL STAGE


sunrise kolobrzegsunrise kołobrzeg
Ben Gold, jest uznawany za bardzo uzdolnionego młodzieńca, którego praca w studio nad własnymi projektami muzycznymi zyskała uznanie w postaci ‘ ‘Tune of The Week’ i ‘Future Favourite’ w najpopularniejszej audycji z muzyką “Trance” – A State of Trance – Armina van Buurena. Jego utwory pojawiały się m.in na składankach Ministry of Sound, Trance Nation czy Garuda. Zostały również wyróżnione w popularnym piśmie traktującym o muzyce elektronicznej – “Mixmag”. W swojej karierze DJ-skiej, Ben grał w takich klubach jak: The Gallery, Ministry of Sound, Cork czy BCM na Majorce. Rok 2009, Ben rozpoczął również jakże doskonałe projekty: Be:Gold a z nim wydawnictwa w “Musical Madness” Marcella Woodsa oraz Benjamin dla Spinnin’ Records. Multi-utalentowany producent i DJ, napewno wprowadzi powiew świeżości, wydobywając ze swoich aranżancji najszersze spectrum muzycznej egzystencji.
Sunrise Festival 2010
Piątek 23/07/2010, DIGITAL STAGE


sunrise kolobrzegsunrise kołobrzeg
Joop to producent i DJ, który potwierdza, że nie trzeba wydawać utworów każdego miesiąca, aby odnieść sukces. Od roku 2002 holender działa właśnie tym systemem. Co jakiś czas ma dla nas wyborną tech-trancową nutę, którą na świat wypuszcza w labelu High Contrast Recordings. W swojej dotychczasowej karierze udało mu się wystąpić na głównej scenie Trance Energy, tym samym tworząc hymn tej imprezy. Ponadto Joop występował również na Sensation, Mystery Land czy Innercity. W tym roku zaszczyci nas swoją obecnością na festiwalu Sunrise.


Sunrise Festival 2010
Sobota 24/07/2010, DIGITAL STAGE


Sunrise Festival
Copyright © 2008-2013 KolobrzegHD.PL. Portal Miasta Kołobrzeg i okolic. Wszystkie prawa zastrzeżone.